03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
Блог Адвоката

Топ-5 фатальних помилок свідка під час допиту

Кримінал

Помилка №1. Не готуватись та йти на допит самостійно.


Нерідко буває, що слідчий телефонує для виклику на допит та пропонує провести слідчу дію вже завтра, посилаючись на свою зайнятість у наступні дні та обіцяючи проведення короткого, суто «формального» допиту. Іноді це може бути правдою, але частіше так присипають пильність свідка, щоб особа не відчуваючи страху та занепокоєння прийшла на допит без адвоката та не підготовлена.

Така поведінка може мати негативні наслідки, починаючи від тривалого агресивного допиту до вручення підозри у вчиненні кримінального правопорушення.


Майте на увазі, що особа має отримати повістку про виклик не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов’язана прибути за викликом. Наприклад, якщо вас викликають на п’ятницю, то повістку вам мають вручити не пізніше понеділка.

Цей строк надано законом для того, щоб особа змогла підшукати хорошого адвоката з кримінальних справ та належним чином підготуватись до проведення допиту.

В чому полягає підготовка до допиту?


Перше та найголовніше, потрібно з’ясувати у якому кримінальному провадженні особу викликають на допит. Далі, в обов’язковому порядку необхідно провести конфіденційну зустріч з адвокатом з кримінальних справ, в ході якої вам необхідно повідомити всі обставини, які на ваш погляд мають відношення до кримінальної справи та дати відповіді на уточнюючі запитання адвоката.

Це робиться для того, щоб адвокат не тільки розробив стратегію поведінки під час допиту, а й провів репетицію допиту.

При підготовці до допиту адвокат повідомляє майбутньому свідку:
  • Які процесуальні права має свідок та які обов’язки
  • Які процесуальні права має слідчий та адвокат під час допиту
  • Як ймовірно проходитиме допит
  • Які запитання можуть бути задані слідчим та як грамотно формувати конструкцію відповіді на запитання слідчого
  • Як себе вести під час проведення допиту

В рамках підготовки до допиту ми розповідаємо своїм клієнтам чимало маленьких хитрощів слідчих, які вони не цураються застосовувати під час допиту.


Пам’ятайте, що лише грамотний адвокат з кримінальних справ зможе оцінити наскільки серйозні для особи можуть бути наслідки участі у майбутній слідчій дії та належним чином підготувати вас до допиту.

Помилка №2. Під час допиту давати відповіді без запитань слідчого.


Іноді слідчий розпочинає допит із фрази: «Ну давайте, розповідайте про всі відомі вам обставини!» Всі люди різні і по-різному психологічно сприймають візит до слідчого. Однак є такий «тип» свідків, які потрапивши в кабінет слідчого втрачають емоційну рівновагу, «забувають» все, про що обговорювали на зустрічі з адвокатом, і вважають своїм обов’язком розповісти слідчому все, що знають, і що не знають. Головне, щоб допит закінчився якомога скоріше.

Потрібно пам’ятати, що допит передбачає постановку слідчим запитань, щодо обставин що мають значення для кримінального провадження. Тому розповідати слідчому свою історію без запитань може мати негативні наслідки для особи, яку допитують.
Завдання адвоката по кримінальним справам, вселити у свідка впевненість, допомогти бути врівноваженим та максимально сконцентрованим. Не намагайтесь сподобатись слідчому, адже свідок і слідчий не друзі. У кожного свої завдання та цілі.

Помилка №3 Надавати розгорнуті відповіді.


Намагайтесь відповідати коротко та по суті запитання: так, ні, не пам’ятаю, можливо, не можу точно пригадати. Знаю, що вам захочеться сказати більше, і тоді адвокат зупинить вас. Наприклад, легким поштовхом ноги під столом.

Made on
Tilda