03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
Блог Адвоката

В підприємства нема коштів на зарплату, чи потрібно її платити?

Трудові спори
Майже рік в країні триває жорстока війна з росією. Мільйони залишили Україну у пошуках прихистку за кордоном. В той же час багато залишились та продовжують працювати в тилу. Багато наших співвітчизників повернулось та знаходяться у пошуках роботи.

Під ударами окупантів знаходяться не лише об’єкти критичної інфраструктури, школи, чи лікарні, а й об’єкти, що забезпечують роботу бізнесу. Це склади, виробничі приміщення, офісні та адміністративні будівлі. Тисячі гектарів родючих земель.

Спад виробництва та відсутність вільних обігових коштів безперечно відображається і на працівниках, зокрема й на головному – виплаті заробітної плати. Тож чи звільняється підприємство від обов’язку сплачувати винагороду за роботу працівнику, якщо в нього відсутні для цього кошти?

На період воєнного стану, трудові відносини крім Кодексу законів про працю також регулюються спеціальним законом – «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Цим законом передбачено, що роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

При цьому, роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

Як бачимо, звільнення від відповідальності надається лише у разі прострочення виплати та за умови доведення, що прострочення у виплаті сталося саме через бойові дії.

При цьому, законодавець передбачив, що звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати.

Судова практика в цьому питані також одностайна.

У численних постановах Верховного Суду зроблені такі висновки: відсутність фінансово-господарської діяльності або коштів у роботодавця не виключає його вини у невиплаті належних звільненому працівникові коштів та не звільняє роботодавця від відповідальності, передбаченої статтею 117 КЗпП України.

Отже, якщо вам не виплатили нараховану винагоду за виконання трудових обов’язків, ви маєте право звернутись до суду з позовом про стягнення заборгованості по заробітній платі.
Для цього рекомендую звертатись до адвоката з трудових спорів - Миколи Буртового.
Made on
Tilda