03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
Блог Адвоката

Як визначається місце проживання дитини після розлучення?

Сімейні спори

З ким буде проживати дитина після розірвання шлюбу?


Закон передбачає, що першим і найбільш дієвим способом визначення місця проживання дитини, у разі розірвання шлюбу, є спільне та добровільне рішення згода обох батьків.
Ми рекомендуємо за будь-яких обставин, докласти максимуму зусиль та вирішити питання місця проживання дітей таким способом.

Майте на увазі, що якщо дитина досягла десяти років місце проживання визначається за згодою батьків та самої дитини!

Якщо батьки проживають окремо, а дитині виповнилось чотирнадцять років, дитина має право взагалі самостійно вирішити з ким із батьків їй жити!

Ким вирішується спір про місце проживання малолітньої дитини?

Якщо батьки проживають окремо, та їм не вдалося дійти згоди та вирішити з ким із них буде проживати малолітня дитина такий спір може вирішуватися:

  • органом опіки та піклування або
  • судом

З ким буде жити дитина після розлучення?


При вирішенні спору між батьками малолітньої дитини з ким із батьків вона буде проживати, орган опіки або суд враховує такі обставини:
  • ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків;
  • особиста прихильність дитини до кожного з них;
  • наявність самостійного доходу
  • вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.

Якщо один із батьків зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами та своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини спір з великою ймовірністю буде вирішено на користь іншого з батьків.

Чи можуть дитину передати на виховання бабусі, дідусю або інших родичам?


Якщо суд або орган опіки та піклування встановлять, що жоден з батьків не має можливості забезпечити дитині належних умов для виховання та розвитку, тоді дитину можуть передати на виховання бабці з дідом або іншим близьким родичам. Для цього вони повинні вступити у справу з такою вимогою та підтвердити не тільки наявність у них можливостей для виховання дитини, а й те, що батьки дитини не виконують своїх обов’язків.

Щоб отримати консультацію сімейного адвоката або вирішити спір про встановлення місця проживання дитини, рекомендуємо звертатись до адвоката по сімейним спорам.
Made on
Tilda