Стягуючи аліменти, державний або приватний виконавець зобов’язаний встановити увесь перелік доходів, які має боржник аліментів для правильного визначення їх розміру.
Про це, зокрема зазначено у постанові Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 146, якою затверджено Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб.
Передбачено, що утримання аліментів провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом. Далі перелік наводить 19 видів заробітку з яких можна стягувати аліменти.
Однак трапляються випадки, коли сказати напевно чи будуть стягуватись аліменти з того чи іншого виду доходу буває непросто.
Наприклад у випадку з продажем нерухомого майна.
Життєвий приклад. Платник аліментів продав нерухомість, отримав за це кошти і постає логічне питання, чи має право виконавець стягнути аліменти з цієї суми.
Відповідь на нього дав Верховний Суд у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду вирішуючи справу № 758/10761/13-ц (постанова від 25 січня 2021 року).
Зокрема зазначено, що виручення боржником грошових коштів від продажу нерухомого майна, в обмін на передачу покупцю права власності на зазначене нерухоме майно, не має наслідком отримання доходу платником аліментів, а є грошовим еквівалентом вартості цього майна до його продажу та не є видом заробітку з якого стягуються аліментні платежі.
Маєте подібну ситуацію або питання, прошу звертатись до адвоката з сімейних спорів