03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
Блог Адвоката

Розлучення в судовому порядку. Все що потрібно знати.

Сімейні спори

В якому випадку розлучення відбувається через суд?


Розірвання шлюбу лише за рішенням суду відбувається у таких випадках:
  • Подружжя має дітей
  • Чоловік або дружина не дають згоду на розлучення

До якого суду подається позов про розлучення?

За загальним правилом справа про розірвання шлюбу повинна розглядатись за місцем проживання відповідача, тобто особи до якої ви звертаєтесь з позовом. Однак, якщо на вашому утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо ви не можете за станом здоров’я чи з інших поважних причин прибути до суду за місцем проживання відповідача, позов можна подавати до суду за місцем проживання – Позивача.

Скільки коштує подати позов про розлучення?

При зверненні до суду з будь-яким позовом особа повинна сплатити судовий збір. Його розмір залежить від багатьох факторів. Від того, хто подає позов? Фізична особа, підприємець або юридична особа. Про що позов? І так далі.
Усі питання щодо порядку сплати, розміру ставок та випадки звільнення від сплати судового збору врегульовані у Законі України «Про судовий збір».
Судовий збір за подання позову про розірвання шлюбу складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму, що у 2022 році відповідає сумі — 992.40 грн.

Майте на увазі, що в суму судового збору не входить вартість послуг юриста або адвоката!

Скільки часу розглядається справа?

Справи про розлучення, як правило розглядаються у спрощеному порядку, тобто без виклику сторін та без судових засідань. Якщо інша сторона не буде просити суд розглядати справу в загальному порядку або надати час для примирення.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження протягом розумного строку, який не може перевищувати 60 днів з дня відкриття провадження у справі.

Що таке строк на примирення?


Законодавство надає суду право встановити сторонам час для примирення та збереження шлюбу, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Процедура примирення застосовується судом, як правило за ініціативою однієї зі сторін, яка не погоджується на розлучення.

При визначенні строку на примирення суд заслуховує думку сторін та враховує конкретні обставини справи. Якщо суду вирішить встановити строк для примирення, такий строк зазвичай становить 1-2 місяці, однак у будь-якому випадку не може перевищувати шести місяців.

На час примирення провадження у справі зупиняється.

Коли шлюб вважається офіційно розірваним?

У випадку припинення шлюбу в судовому порядку, такий шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Майте на увазі, що свідоцтво про розірвання шлюбу в такому випадку не видається. Документом, який засвідчує факт розлучення є саме рішення суду, яке набрало законної сили. Суд самостійно надсилає рішення до органів, що здійснюють реєстрацію актів цивільного стану для внесення відповідних змін до реєстру.

Щоб отримати консультацію сімейного адвоката або подати позов про розлучення, рекомендуємо звертатись до адвоката по сімейним спорам.
Made on
Tilda