03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
Блог Адвоката

Все про шлюбний договір в Україні

Сімейні спори

КОМУ ПОТРІБНИЙ ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР?

Шлюбний договір може бути корисним для будь-якої пари, яка планує одружитися або вже перебуває у шлюбі. Особливо доцільно розглянути питання укладення шлюбного договору, якщо один або обидва партнери:
1. Мають значну кількість активів, в тому числі нерухомості, інвестицій, бізнесу та іншого майна, яке вони хотіли б захистити в разі розлучення.
2. Мають дітей від попередніх шлюбів або мають намір мати дітей відповідальність за яких потрібно розподілити між партнерами.
3. Хочуть узгодити питання про розподіл майна у випадку розлучення або розлучення за ініціативою одного з партнерів.
4. Бажають визначити права і обов'язки кожного партнера у шлюбі, включаючи питання про фінансове управління, розподіл домашніх обов'язків, виховання дітей та інше.

ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР - ЯК ОФОРМИТИ?

Процес оформлення шлюбного договору складається з наступних етапів:
1. Знайти кваліфікованого адвоката, який спеціалізується на сімейних спорах та надає послуги з підготовки проектів шлюбних договорів.
2. Обговорити з партнером усі питання, які ви хотіли б включити до шлюбного договору. Це можуть бути питання про розподіл майна, фінансове управління, підтримку дітей, належне відношення до спільного майна та інше.
3. Адвокат підготує проект шлюбного договору, узгодить з вами та нотаріусом який буде посвідчувати договір, його зміст і підготує остаточний варіант.
4. Обидва партнери мають підписати шлюбний договір в присутності нотаріуса.
В Україні правила щодо укладення та дії шлюбного договору регулюється главою 10 Сімейного кодексу України.
Оформити шлюбний договір в Україні можна в будь-який час - до одруження, або в період перебування в шлюбі. Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу, а якщо подружжям укладено подружжям, то договір набирає чинності у день його нотаріального посвідчення.
Важливо пам'ятати, що шлюбний договір повинен відповідати вимогам законодавства України та не повинен суперечити принципам громадського порядку та моралі. Також необхідно пам'ятати про те, які умови, не можуть бути включені до шлюбного договору.
Так, шлюбним договором не можна врегульовувати особисті відносини подружжя, а також особисті відносини між ними та дітьми
Умови шлюбного договору не мають звужувати обсягу прав дитини та ставити одного з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище.

ЯК РОЗІРВАТИ ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР В УКРАЇНІ

Шлюбний договір можна розірвати в Україні в будь-який момент за згодою обох сторін, або за рішенням суду.
Якщо партнери згодні розірвати договір, то це можна зробити шляхом підписання додаткової угоди до шлюбного договору, в якій вказується про розірвання договору. У такому випадку, необхідно, щоб ця угода була підписана обома партнерами та завірена нотаріусом.
Якщо ж одна із сторін бажає розірвати договір, а інша сторона не згодна, то потрібно звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбного договору. При цьому необхідно мати достатні докази на підтвердження того, що одна із сторін порушила умови договору.
Важливо зазначити, що розірвання шлюбного договору не означає автоматичного розірвання шлюбу. Якщо партнери бажають розірвати шлюб, то необхідно окремо звернутись до органів державної реєстрації актів цивільного стану або до суду у відповідності до встановлених законодавством процедур. Детально про те як розірвати шлюб в Україні читайте тут.
Made on
Tilda