03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
Блог Адвоката

Все про договір про сплату аліментів

Сімейні спори
У всіх питаннях, що стосуються дітей, я завжди рекомендую спершу спробувати домовитись. Повірте, що це допоможе вам не тільки зекономити купу часу, а й убезпечить психіку вашої дитини, оскільки саме дитина страждає найбільше від сімейних спорів.

При вирішенні питання щодо утримання дитини бажано, щоб домовленість між батьками була зафіксована письмово.

Сімейним законодавством для цього спеціально передбачена можливість укладення договору між батьками про сплату аліментів.

В такому договорі батьки фіксують способи, розмір, порядок та строки сплати аліментів на утримання дитини. Для того, щоб договір набув законної сили його потрібно засвідчити нотаріально.

Якщо той з батьків хто повинен платити аліменти не виконує своїх зобов’язань, аліменти можна стягнути у примусовому порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса. Тобто, вам не потрібно буде йти до суду, щоб стягнути заборгованість по аліментам, що виникла на підставі договору.

«+» та «-» договору про сплату аліментів


+ Швидко. Договір укладається у нотаріуса протягом 30 хв. Економія часу на суди та примусове виконання.
+ Розмір аліментів, не обмежений. Все залежить від домовленості між батьками.
+ При невиконанні договору не треба йти до суду. Нотаріус накладає виконавчий напис, який одразу можна подавати у виконавчу службу або приватному виконавцю та стягувати заборгованість.

 - Вартість послуг нотаріуса та державне мито. В середньому послуги - 5 тис. грн. + 1 % державне мито від суми аліментів за весь період до 18 років.

Наприклад. Якщо сторони домовились про сплату 10 тис. грн. на місяць. Дитині 10 років. Вартість посвідчення договору складатиме. 5000 + (10 тис. х 12 місяців х 8 років х 1%) = 14 600 грн.

Важливо. Якщо маєте домовленість з іншою стороною на укладення договору про сплату аліментів не підписуйте одразу договір, який надає нотаріус.

Дайте сімейному адвокату його спочатку вичитати, порадити, що потрібно включити або виключити з урахуванням саме вашої ситуації. Адже це ваш договір, ваші права та зобов’язання і ваше життя.
Made on
Tilda