При вирішенні питання щодо утримання дитини бажано, щоб домовленість між батьками була зафіксована письмово.
Сімейним законодавством для цього спеціально передбачена можливість укладення договору між батьками про сплату аліментів.
В такому договорі батьки фіксують способи, розмір, порядок та строки сплати аліментів на утримання дитини. Для того, щоб договір набув законної сили його потрібно засвідчити нотаріально.
Якщо той з батьків хто повинен платити аліменти не виконує своїх зобов’язань, аліменти можна стягнути у примусовому порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса. Тобто, вам не потрібно буде йти до суду, щоб стягнути заборгованість по аліментам, що виникла на підставі договору.
«+» та «-» договору про сплату аліментів
+ Швидко. Договір укладається у нотаріуса протягом 30 хв. Економія часу на суди та примусове виконання.
+ Розмір аліментів, не обмежений. Все залежить від домовленості між батьками.
+ При невиконанні договору не треба йти до суду. Нотаріус накладає виконавчий напис, який одразу можна подавати у виконавчу службу або приватному виконавцю та стягувати заборгованість.
- Вартість послуг нотаріуса та державне мито. В середньому послуги - 5 тис. грн. + 1 % державне мито від суми аліментів за весь період до 18 років.
Наприклад. Якщо сторони домовились про сплату 10 тис. грн. на місяць. Дитині 10 років. Вартість посвідчення договору складатиме. 5000 + (10 тис. х 12 місяців х 8 років х 1%) = 14 600 грн.
Важливо. Якщо маєте домовленість з іншою стороною на укладення договору про сплату аліментів не підписуйте одразу договір, який надає нотаріус.
Дайте сімейному адвокату його спочатку вичитати, порадити, що потрібно включити або виключити з урахуванням саме вашої ситуації. Адже це ваш договір, ваші права та зобов’язання і ваше життя.