Ви можете перестати платити аліменти, шляхом укладення договору про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).
Як це можна реалізувати на практиці?
- У вашій власності має бути нерухомість — житловий будинок, квартира або земельна ділянка
- Для укладення договору необхідно отримати згоду того з батьків з ким проживає дитина та органів опіки та піклування.
- Договір посвідчується нотаріально між батьками. Якщо дитині виповнилося 14 років вона також бере участь у договорі.
З моменту укладення договору право власності на нерухоме майно переходить до дитини або дитини та той із батьків, з ким вона проживає, який після цього самостійно зобов’язується утримувати дитину.
Набуте дитиною нерухоме майно перебуває під додатковим правовим захистом.
Так, до досягнення дитиною повноліття, нерухоме майно може бути відчужене лише з дозволу органів опіки та піклування. На нього не може бути звернене стягнення, наприклад за позовом банку.
При цьому, якщо надалі той із батьків, з ким проживає дитина не виконує свого обов’язку по утриманню дитини, такий договір може бути розірваний в судовому порядку з відновленням нарахування та сплати аліментів.
Для отримання консультації щодо порядку укладення договору про припинення сплати аліментів звертайтесь за консультацією до сімейного адвоката, що дозволить уникнути у майбутньому багатьох проблем, які можуть виникнути при самостійному вирішенні питання про припинення сплати аліментів.