03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 65,
офіс 242 (2-й поверх)
38 098 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
Блог Адвоката

Як законно не платити аліменти?

Сімейні спори
Нагадаю, що аліменти має сплачувати той з батьків хто не проживає разом з дитиною. Розмір аліментів встановлюється за рішенням або наказом суду у частці від заробітку або у твердій грошовій сумі.

Ви можете перестати платити аліменти, шляхом укладення договору про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Як це можна реалізувати на практиці?


  1. У вашій власності має бути нерухомість — житловий будинок, квартира або земельна ділянка
  2. Для укладення договору необхідно отримати згоду того з батьків з ким проживає дитина та органів опіки та піклування.
  3. Договір посвідчується нотаріально між батьками. Якщо дитині виповнилося 14 років вона також бере участь у договорі.

З моменту укладення договору право власності на нерухоме майно переходить до дитини або дитини та той із батьків, з ким вона проживає, який після цього самостійно зобов’язується утримувати дитину.

Набуте дитиною нерухоме майно перебуває під додатковим правовим захистом.

Так, до досягнення дитиною повноліття, нерухоме майно може бути відчужене лише з дозволу органів опіки та піклування. На нього не може бути звернене стягнення, наприклад за позовом банку.

При цьому, якщо надалі той із батьків, з ким проживає дитина не виконує свого обов’язку по утриманню дитини, такий договір може бути розірваний в судовому порядку з відновленням нарахування та сплати аліментів.

Для отримання консультації щодо порядку укладення договору про припинення сплати аліментів звертайтесь за консультацією до сімейного адвоката, що дозволить уникнути у майбутньому багатьох проблем, які можуть виникнути при самостійному вирішенні питання про припинення сплати аліментів.
Made on
Tilda