Отже, подружжя розірвало шлюб, дитина залишилась проживати з мамою. На користь якої згодом було винесено рішення судом про стягнення аліментів.
Через декілька років, мама знайшла собі нову сім’ю і в неї народилась дитина від нового чоловіка.
Старша дитина від попереднього шлюбу після того, як їй виповнилось 14 років самостійно вирішила, що хоче проживати разом з батьком.
Але після переїзду до батька залишилось не вирішеним питання про сплату аліментів.
За рішенням суду, виконавець продовжував нараховувати та стягувати аліменти, попри те, що дитина вже декілька місяців жила з батьком і перебувала на його повному утриманні.
Як вийти з такої ситуації та перестати сплачувати аліменти?
Право на отримання аліментів має той з батьків, з ким проживає дитина (ст. 181 СК України).
При цьому, якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред’явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них ( ч. 4 ст. 273 ЦПК України).
Отже в описаному вище випадку, батько дитини звернувся до суду з позовом про звільнення від сплати аліментів у зв’язку зі зміною обставин, які були підставою для сплати аліментів і суд задовольнив зазначений позов.
Більш того, з огляду на те, що обов’язок утримувати дитину мають як батько, так і мати дитини (ст. 180 СК України), тепер батько має право звернутись до суду з позовом про стягнення з мами аліментів на утримання дитини.
Для запису на безкоштовну консультацію залишайте заявку на сторінці контакти або телефонуйте за номером 098 262 20 20