Наразі маю багато звернень щодо несправедливого та надмірного стягнення аліментів, які суттєво перевищують природну необхідність дитини у матеріальному забезпеченні, що в деяких випадках сягають десятків тисяч гривень.
У жодному разі не проти виконання батьками свого обов’язку з матеріального забезпечення своїх дітей, але коли аліменти перевищують середню заробітну плату у місті Києві, то, мабуть, є підстави казати, що щось тут не так.
Адже законодавець передбачив, що розмір аліментів повинен бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Як можна вийти з цієї ситуації?
Зазвичай аліменти стягуються на підставі наказу або рішення суду у частці від заробітку або у твердій грошовій сумі.
Якщо рішенням або наказом суду передбачено стягнення у твердій сумі тут питань не повинно бути, адже як правило ця сума знаходиться в межах розміру прожиткового мінімуму для дитини.
Однак, коли розмір аліментів визначений у частці від заробітку і коли розмір заробітку, а у випадку із військовослужбовцями — розмір винагороди, суттєво збільшується (до 100 тис. грн на місяць) то 1/4 або 1/2 від заробітку складає достатньо вагому суму.
Тому для розв'язання питання зменшення аліментів, законодавець передбачив, можливість зменшення розміру аліментів.
Для цього платник аліментів має звернутись до суду з відповідним позовом та надати докази суттєвої зміни обставин, які можуть бути підставою для зменшення розміру аліментів.
Якщо маєте схожу проблему, рекомендую не гаяти час та звертатись за допомогою у зручний для вас спосіб.