Кейси

Кейс «Зменшити розмір аліментів»

Проблема з якою звернувся клієнт

За рішенням суду з клієнта стягувались аліменти на 2-х дітей у розмірі 1/2 від усіх видів його заробітку. Вказаний розмір був визначений судом з урахуванням певних обставин, які час звернення клієнта за адвокатською допомогою відпали й на переконання мого клієнта, 50% від доходу є надзвичайно обтяжливою сумою, адже згідно з усталеною практикою, розмір аліментів на двох неповнолітніх дітей, як правило встановлюється судом на рівні 1/3 доходів.

Що зроблено

Ознайомившись із матеріалами справи, рішенням суду на підставі якого з клієнта стягувались аліменти та провівши бесіду з клієнтом було зʼясовано, що на час звернення до мене за допомогою у клієнта змінились ряд обставин, що може бути підставою для винесення судового рішення про зменшення розміру аліментів.

Довідково.

Відповідно до ч. 1 ст. 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Тож за результатом попереднього аналізу клієнту було запропоновано звернутись з позовом про зменшення розміру аліментів.

Наступним етапом була підготовка необхідної доказової бази та власне позовної заяви. Під час розгляду справи в суді адвокатом також були підготовлені відповідь на відзив, пояснення та інші клопотання процесуального характеру.

За наслідком розгляду справи в суді першої інстанції було винесено рішення про відмову в позові.

У звʼязку з тим, що клієнт не погодився з рішенням суду першої інстанції, оскільки вважав його несправедливим, а на мою думку також і таким що було прийнято за неповного дослідження всіх обставин справи та з порушенням норм законодавства, рішення місцевого суду було оскаржено до Київського апеляційного суду.

Результат роботи

Апеляційний суд, провівши розгляд справи виніс постанову, якою рішення місцевого суду скасував і прийняв нове рішення про повне задоволення позову мого клієнта. Змінивши розмір аліментів, що стягувались з нього з 1/2 частки на 1/3 частку від доходів.

Строк вирішення питання

З моменту подання позову про зміну розміру аліментів та винесенням постанови апеляційного суду минуло 7 місяців.

Застереження

Обставини, описані в цій статті ґрунтуються на конкретній справі в якій надавалась правова допомога адвокатом Миколою Буртовим. Клієнт надав свою згоду на публікацію та часткове розголошення знеособлених даних його справи.
Made on
Tilda