Кейси

Кейс "Нотаріус проти Мінюсту"

Проблема з якою звернулась клієнтка

Наказом Міністерства юстиції України за результатом розгляду скарги на дії нотаріуса (державного реєстратора), моїй клієнтці пожиттєво анулювали доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Більшість нотаріальних дій вчиняються у зв’язку з посвідченням договорів щодо нерухомого майна. Однак, без доступу до реєстру, жодна угода щодо нерухомості не може відбутися. Внаслідок анулювання доступу до державного реєстру нерухомого майна моя клієнтка фактично назавжди втратила можливість вчиняти нотаріальні дії пов’язані з нерухомим майном.
Тобто, хоч формально нотаріальна діяльність не зупинена, але фактично нотаріус не мала можливості повноцінно здійснювати нотаріальну діяльність.

Завдання, яке було поставлено клієнтом

Оскаржити наказ Мінюсту про анулювання доступу до реєстру речових прав на нерухоме майно з метою поновлення доступу та повноцінної роботи нотаріуса.

Що зроблено

Проаналізувавши Наказ Мінюсту, яким було анульовано доступ до реєстру речових прав на нерухоме майно, а також документів на підставі яких було прийнято цей наказ, мною було прийнято рішення про звернення до адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства юстиції України.
З метою отримання тимчасового захисту також подано заяву про забезпечення позову, шляхом зупинення дії оскаржуваного наказу в частині анулювання доступу до реєстру.

Результат роботи

1. Судом першої інстанції була задоволена заява про забезпечення позову. Внаслідок чого, моя клієнтка тимчасово отримала доступ до реєстру нерухомості та могла вчиняти нотаріальні дії.
2. Рішенням суду першої інстанції позов було задоволено повністю, вирішено визнати протиправним та повністю скасувати наказ Міністерства юстиції України.
3. Постановою апеляційного адміністративного суду, рішення місцевого суду було змінено та позов задоволено частково. Зокрема визнано протиправним та скасовано наказ Мінюсту, в частині анулювання доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Постанова апеляційного суду набула законної сили та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Таким чином, завдання яке було поставлено клієнткою вирішено. На підставі рішення адміністративного суду Міністерство юстиції України поновило нотаріусу доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Строк розгляду спору

5 місяців

Відгук

"Завдання з оскарження неправомірного наказу Мінюсту було виконано на відмінно. На весь проект знадобилося не більше 5 місяців. Все завдяки тому, що Микола Буртовий швидко розібрався в ситуації, вірно обрав стратегію захисту моїх прав та блискуче виконав представництво моїх інтересів в судах як першої, так і апеляційної інстанції, незважаючи на всю серйозність та фаховість опонентів з іншої сторони.
Роботою дужа задоволена. Рекомендую адвоката Миколу Буртового, як справжнього профі у своїй галузі."
Нотаріус Юлія Г.

Застереження

Обставини, описані в цій статті ґрунтуються на конкретній справі в якій надавалась правова допомога адвокатом Миколою Буртовим. Клієнт надала свою згоду на публікацію та часткове розголошення знеособлених даних її справи.
Made on
Tilda