Кейси

Кейс «Стоп шахрай»

Проблема з якою звернувся клієнт

Все почалось з того, що на електронну пошту клієнта надійшли повідомлення від банків про арешт його рахунків.
Як правило, арешт коштів відбувається лише у випадку відкриття виконавчого провадження про стягнення коштів на підставі виконавчого документу (виконавчого листа або наказу суду), які видаються на виконання рішення суду, що набрало законної сили або ж як спосіб забезпечення позову у незакінченій судовій справі.
Здивування мого клієнта не мало меж, адже йому не було відомо про жодну судову справу де він брав участь в якості відповідача де з нього вимагали стягнути грошові кошти. Тож для вирішення питання щодо арешту він звернувся до мене за допомогою.

Завдання, яке було поставлено клієнтом

З’ясувати підстави накладення арешту банківські рахунки та за можливості вирішити питання щодо розблокування рахунків.

Що зроблено

Проаналізувавши постанову про накладення арешту на рахунки було встановлено орган виконавчої служби, який відкрив виконавче провадження, реквізити виконавчого документу і головне особу стягувача, тобто особу на користь якої з мого клієнта мали стягнути кошти.
Отримані дані на 90% свідчили про те, що відкриття виконавчого провадження відбулося на підставі підробленого виконавчого документу.
Що саме навело нас на таку думку.
1. Номер справи, за якою було видано виконавчий документ співпадав із справою, що була розглянута у 2021 році, учасниками якої були зовсім інші особи.
2. Мій клієнт не був учасником тієї справи і йому не були відомі ці особи.
Ситуація звичайно була достатньо очевидною, однак допоки в нас не було жодного прямого доказу, який би свідчив про фальсифікацію виконавчого документу, мій клієнт щодня ризикував втратити свої кошти, оскільки стягнення могло відбутися у будь який момент після арешту коштів.
Тому не гаючи часу, мною були підготовлені та подані одразу декілька документів:
1. Адвокатський запит до суду, який нібито видав виконавчий документ для підтвердження або спростування факту видачі виконавчого документу.
2. Скарга на дії державного виконавця до суду, який нібито видав виконавчий документ
3. Лист на ім’я начальника виконавчої служби про високу ймовірність фальсифікації виконавчого документа та недопущення стягнення на його підставі до закінчення з’ясування всіх обставин.

Результат роботи

Через декілька днів отримавши від суду відповідь на адвокатський запит, яка підтвердила наші твердження про те, що судом не видавався виконавчий документ про стягнення коштів з мого клієнта і учасниками справи були інші особи.
Відповідь суду та моє звернення до виконавчої служби стали підставою для скасування всіх постанов державного виконавця, які були винесені в межах відповідно виконавчого провадження, у тому числі щодо арештів коштів мого клієнта і повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання.
Таким чином, завдання, яке було поставлено клієнтом виконано і на щастя, кошти на його рахунках залишились недоторканими.
Наразі вчиняють дії щодо відкриття кримінального провадження за фактом шахрайських дій та підробки документів.

Строк розгляду спору

З моменту звернення клієнта до дня розблокування рахунків минуло лише 15 днів.

Відгук клієнта

Дякую за швидку і професійну роботу. Грамотно вибудувана адвокатом стратегія дозволила уникнути неправомірному стягненню коштів на підставі сфальсифікованого виконавчого документу та сприяла швидкому скасуванню арештів. Сподіваюсь, що шахраї отримають по заслузі.
Олександр Р.

Застереження

Обставини, описані в цій статті ґрунтуються на конкретній справі в якій надавалась правова допомога адвокатом Миколою Буртовим. Клієнт надав свою згоду на публікацію та часткове розголошення знеособлених даних її справи.
Made on
Tilda