Кейси

Кейс «Зі 130 до - 6»

Проблема з якою звернувся клієнт

За рішенням суду з клієнта присуджено стягнення аліментів на 2-х дітей у частці від заробітку. Під час стягнення аліментів за 2 роки виникла заборгованість у розмірі майже 130 тис. грн. хоча клієнт сумлінно сплачував аліменти як добровільно, так і шляхом відрахування із заробітної плати. Внаслідок цього, клієнта було внесено до реєстру боржників, накладено арешт на грошові кошти, встановлено обмеження у праві керування транспортними засобами, праві користування зброєю та праві полювання.

Завдання, яке було поставлено клієнтом

Розібратись чи правильно проведено розрахунок заборгованості та за можливості зменшити розмір боргу зі сплати аліментів.

Що зроблено

Ознайомившись із матеріалами виконавчого провадження, розрахунками заборгованості, що проводились державним виконавцем було з’ясовано, що:
  • частина виплат неправомірно включались до складу доходу, з якого мають сплачуватись аліменти виплати
  • десятки платежів, які здійснював клієнт на протязі декількох років просто «губились» і не враховувались державним виконавцем
  • на сам кінець при проведені розрахунків були допущені елементарні арифметичні помилки, які суттєво вплинули на розмір заборгованості
За результатом аналізу, було підготовлено ряд клопотань у тому числі про проведення перерахунку заборгованості із посиланням на докази, норми чинного законодавства, які було порушено виконавцем під час стягнення аліментів та вказано на його арифметичні помилки.
Зазначене стало підставою для проведення перерахунку та зменшення розміру заборгованості зі 130 тис. до 6 тис. грн. переплати на користь клієнта.
Наступним етапом була підготовка та подання клопотання про скасування заходів обмеження та виключення інформації з Єдиного реєстру боржників. За наслідком його розгляду, державним виконавцем винесені постанови, якими скасовані всі обмеження та арешти, а клієнта виключено з реєстру боржників.

Результат роботи

Клієнт позбувся тягаря, який не дозволяв йому вільно користуватись транспортними засобами, не давав змоги укласти будь-яку нотаріальну угоду ( у зв’язку з перебуванням у реєстрі боржників) і головне його банківські рахунки були розблоковані.

Строк вирішення питання

З моменту втручання у справу та моментом скасуванням всіх обтяжень та арештів минуло лише 21 день.

Застереження

Обставини, описані в цій статті ґрунтуються на конкретній справі в якій надавалась правова допомога адвокатом Миколою Буртовим. Клієнт надав свою згоду на публікацію та часткове розголошення знеособлених даних його справи.
Made on
Tilda