Кейси

Кейс «Відновити платником єдиного податку»

Випадок з практики правового супроводу бізнесу. Завдяки втручанню адвоката, клієнту - ФОП було поновлено право перебування на спрощеній системі оподаткування.

Проблема з якою звернувся клієнт

За рішенням податкової клієнту анульовано реєстрацію платника єдиного податку (3 група). Проблема полягала у тому, що під час перебування на єдиному податку, клієнт ненавмисне допустив прострочення по сплаті податків більше як на 2 місяці. Під час оплати податків він сплутав реквізити рахунків і єдиний податок платив на рахунок, куди потрібно платити ЄСВ, і відповідно єдиний соціальний внесок платив за реквізитами єдиного податку. Це спричинило ситуацію, коли за одним податком виникла недоїмка, а по іншому платежу переплата.

Відповідно до положень п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України платники єдиного податку зобовʼязані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує 3060 грн, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів.

У звязку з цим, клієнту було скасовано статус платника єдиного податку та переведено на загальну систему оподаткування.

Не всім відомо, що «повернутись» на спрощену систему, ФОП має право лише через рік та за умови відсутності податкової заборгованості. Клієнт намагався самостійно зареєструватись, однак за відсутності необхідних знань зробив це невірно, тож продовжував перебувати на загальній системі та повинен був сплачувати податки у набагато більшому розмірі від тих, що платять ФОПи спрощенці.

Що зроблено

Ознайомившись із наданими документами та ситуацією клієнту було запропоновано для початку зʼясувати стан розрахунків з бюджетом.

Отримавши довідку про відсутність заборгованості була поданая заява про реєстрацію платником єдиного податку.

Результат роботи

Через 1 день після подання заяви, в кабінеті платника податків «засвітився» статус платника єдиного податку на 3 групі.

Строк вирішення питання

З моменту звернення до моменту реєстрації минуло 10 днів.
Застереження

Обставини, описані в цій статті ґрунтуються на конкретній справі в якій надавалась правова допомога адвокатом Миколою Буртовим. Клієнт надав свою згоду на публікацію та часткове розголошення знеособлених даних його справи.
Made on
Tilda