Адвокат Микола Буртовий — 31 січня 2024 р. | Аліменти
За загальним правилом, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Аліменти сплачуються тим із батьків, який проживає окремо від дитини добровільно або за рішенням суду.
Нагадаю, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Тобто, аліменти підлягають сплаті до досягнення дитиною 18 років включно. Але що робити, коли дитина виросла, навчається та все ще потребує фінансової підтримки від батьків?
Сімейне законодавством передбачає, що якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Отже, виділяємо основні обставини, які повинні існувати для можливості стягнення аліментів на повнолітніх дітей - студентів:
Тобто, обов’язок не є безумовним і таким що не залежить від рівня доходу як при стягнення аліментів на неповнолітніх дітей.
Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів. При цьому беруться до уваги загальні обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів для неповнолітніх, а також можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Як я вже писав вище, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років, однак, якщо студент припиняє навчання раніше, право на отримання аліментів втрачається.
Якщо ви стикаєтеся зі складнощами у справі аліментів для повнолітньої дитини, вам буде корисною консультація адвоката, який має досвід у роботі з сімейними правами. Адвокат допоможе вам зрозуміти ваші права, підготувати необхідну документацію та представити ваші інтереси у суді, якщо це необхідно.
Якщо у вас є питання щодо аліментів для повнолітньої дитини, яка навчається, не соромтеся звертатися до адвоката Миколи Буртового для отримання професійної допомоги та порад.
Напишіть або зателефонуйте — ми готові допомогти навіть у найскладніших ситуаціях
+380 (98) 262 20 20
info@burtovyi-law-office.com
03150, Україна, м. Київ,
вул. Велика Васильківська, буд. 65, оф. 242 (2-й поверх)